Znany ostatni przeciwnik reprezentacji Polski przed Euro

Reprezentanci Polski
Reprezentanci Polski fot. Grzegorz Wajda

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że ostatnim przeciwnikiem kadry Jerzego Brzęczka przed Mistrzostwami Europy będzie Islandia. Poznań ma być gospodarzem spotkania, które odbędzie się 8 czerwca. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził jednocześnie wcześniejsze doniesienia środków masowego przekazu. Bój z wyspiarzami będzie dla Biało-czerwonych próbą generalną przed konfrontacją ze Słowacją w ramach Euro. Potyczka ta ma się odbyć na dzisiaj w Dublinie. Chociaż wciąż nie wiadomo, czy możliwe będzie rozegranie mistrzostwo Europy w 12 krajach.

W kontekście starcia reprezentacji Polski z Islandią warto odnotować, że jak na razie obie ekipy miały okazje grać ze sobą sześć razy. Po raz ostatni skonfrontowały swoje siły w listopadzie 2015 roku. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili wówczas podopieczni Adama Nawałki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-czerwonych 4:2.

Mecz na poprawę nastrojów przed Euro?

Tymczasem przypominamy, że reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie w 2021 roku rozegra już 25 marca, mierząc się w Budapeszcie z Węgrami. Z kolei w roli gospodarza swój pierwszy mecz Biało-czerwoni rozegrają 28 marca, mierząc się z Andorą. Na 31 marca jest natomiast zaplanowana potyczka Polaków z Anglikami. Batalia będzie hitem grupy I eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. W związku z tym można spodziewać się wielu emocji.

Do swoich marcowych starć podopieczni Jerzego Brzęczka podejdą po dwóch porażkach z rzędu. W swoich ostatnich spotkaniach w 2020 roku piłkarze Biało-czerwonych zaliczyli porażki. Najpierw ulegli Włochom 0:2, a kilka dni później Holendrom 1:2.

Komentarze