Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek Grzegorz Wajda

Na dzisiejszym Kongresie UEFA w szwajcarskim Montreux Zbigniew Boniek został wybrany przez Komitet Wykonawczy wiceprezydentem organizacji. Jego kadencja potrwa cztery lata – poinformował na Twitterze sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Znakomite wieści ze Szwajcarii

Wczesnym popołudniem omówiliśmy szczegóły dotyczące kolejnego sukcesu Zbigniewa Bońka na arenie międzynarodowej. Zgodnie z medialnymi oczekiwaniami, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej pozostał w kręgu członków Komitetu Wykonawczego UEFA na kolejną kadencję (więcej tutaj >).

Życiowe osiągnięcie Zbigniewa Bońka

Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki przekazał kolejną ważną wiadomość z kongresu UEFA za pośrednictwem mediów społecznościowych. W Montreux wybrano również nowego wiceprezydenta organizacji.

– To wielkie, indywidualne docenienie dotychczasowej działalności jako członka Komitetu Wykonawczego UEFA oraz jako Prezesa PZPN – napisał na Twitterze Sawicki

Boniek w szeregach UEFA jest od 2017 roku. Jednak dopiero teraz wkroczył na wyższy pułap i to podczas narodzin wielkiego konfliktu w futbolu. Dotychczasowe organizacje piłkarskie stoją u bram kryzysu spowodowanego buntem największych klubów na Starym Kontynencie, pragnących utworzenia nowego formatu – Superligi. Wraz z końcem września Zbigniew Boniek odejdzie z PZPN i nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję. Dotychczas żaden polski działacz nie zajmował takiego stanowiska, co stanowi wielkie wyróżnieniem dla 65-latka.

Komentarze