Wygrana młodzieżówki na koniec eliminacji. Oczekiwanie na wyniki innych meczów

Patryk Klimala

Reprezentacja Polski wygraną nad Łotwą zakończyła rywalizację w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni, których po raz pierwszy poprowadził Maciej Stolarczyk, wygrali w Łodzi 3:1. Czy awansują do turnieju finałowego? Na razie jeszcze tego nie wiadomo.

Pierwsza połowa wtorkowego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Polacy przez pierwsze trzy kwadranse nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza rywali, ale udało im się rozwiązać worek z bramkami trzy minuty po przerwie. Wówczas kapitalnym uderzeniem po dośrodkowaniu z prawej strony boiska popisał się Bartosz Białek, wyprowadzając reprezentację Polski na prowadzenie.

W kolejnych minutach podopieczni Macieja Stolarczyka poszli za ciosem i zdobyli kolejne dwie bramki. W 61. minucie wynik na 2:0 podwyższył Jakub Kiwior, a dziesięć minut później trzecie trafienie dołożył Patryk Klimala. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 3:1 polskiego zespołu, po tym jak w samej końcówce honorowego gola dla Łotwy zdobył Marko Regza.

Reprezentacja Polski rywalizację zakończyła na drugim miejscu w tabeli grupy 5. Biało-Czerwoni w dziesięciu rozegranych spotkaniach zdobyli 20 punktów, o trzy punkty mniej od Rosji. Drużyna Macieja Stolarczyka, który na stanowisku selekcjonera zastąpił niedawno Czesława Michniewicza, cały czas ma szansę na awans, ale musi liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych wtorkowych meczach.

Polska – Łotwa 3:1 (0:0)
1:0 Bartosz Białek 48′
2:0 Jakub Kiwior 61′
3:0 Patryk Klimala 71′
3:1 Marko Regza 89′

Polska: Majecki – Gumny, Piątkowski, Kiwior, Puchacz – Skóraś (80′ Szysz), Bogusz, Dziczek, Kowalczyk (62′ Kurminowski), Marchwiński (86′ Czyż) – Białek (62′ Klimala)