Młodzieżówka sprawiła sensację. Niemcy rozgromione

Adrian Benedyczak
PressFocus Na zdjęciu: Adrian Benedyczak

Prowadzona przez Macieja Stolarczyka reprezentacja Polski do lat 21 sprawiła w piątek ogromną niespodziankę. W efektownym stylu pokonała 4:0 na wyjeździe reprezentację Niemiec. Spotkanie rozgrywane było w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

• Reprezentacja Polski efektownie 4:0 pokonała na wyjeździe Niemcy w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy
  • Na listę strzelców wpisywali się Adrian Benedyczak, Michał Skóraś i Kacper Kozłowski
  • Kolejne spotkanie drużyna Macieja Stolarczyka rozegra we wtorek. Rywalem będzie Łotwa

Zabójczy kwadrans Biało-Czerwonych

Mecz doskonale ułożył się dla Biało-Czerwonych, którzy już po kwadransie gry prowadzili 3:0. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Benedyczak, a następnie jednego gola dołożył Michał Skóras. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Niemcy przez większość spotkania grali w osłabieniu, po tym jak już w 19. minucie meczu czerwoną kartką ukarany został Manuel Mbom. Reprezentacja Polski ostatni cios zadała w ostatniej minucie. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:0 ustalił Kacper Kozłowski.

Po tym spotkaniu reprezentacja Polski, z dziesięcioma punktami na koncie, zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwonych wyprzedzają reprezentacje Niemiec i Izraela, które zgromadziły do tej pory po 12 punktów.

Kolejne spotkanie polska drużyna rozegra już w najbliższy wtorek. Na stadionie Cracovii podejmować będzie Łotwę. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.