FourFourTwo: Lewandowski najlepszym z najlepszych

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski został wybrany przez FourFourTwo najlepszym napastnikiem świata. Popularne na całym świecie medium piłkarskie nie szczędziło pochwał w kierunku Polaka, który w gronie wyróżnionych dziesięciu piłkarzy pozostawił za swoimi plecami między innymi takich zawodników jak: Harry Kane, Cristiano Ronaldo, czy Romelu Lukaku.

Czytaj dalej…

Robert Lewandowski ma za sobą niezwykły sezon, w którym wygrał wszystko, co było do wygrania. Polak triumfował w każdych rozgrywkach, które były do wygrania. Lewandowski wygrywał też wszystkie możliwe klasyfikacje na najskuteczniejszego strzelca. Kapitan reprezentacji Polski był nie tylko najlepszym snajperem w Bundeslidze, ale także w Lidze Mistrzów i w Pucharze Niemiec.

Nie tak dawno Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem według UEFA. Tymczasem teraz polski snajper zapracował na kolejne wyróżnienie. Dziennikarze FourFourTwo wybrali również reprezentanta Polski najlepszym snajperem świata.

W pokonanym gronie były piłkarz Borussii Dortmund pokonał wielu wybitnych zawodników z CR7 na czele. Ciekawostką jest natomiast fakt, że w gronie 10 wyróżnionych zawodników zabrakło miejsca dla Leo Messiego, który być może nie kwalifikował się do tego, aby uznawać go za zawodnika, mogącego grać na pozycji “9”.

Dziesięciu najlepszych napastników świata według FourFourTwo:

1. Robert Lewandowski
2. Harry Kane
3. Cristiano Ronaldo
4. Romelu Lukaku
5. Sergio Aguero
6. Erling Haaland
7. Karim Benzema
8. Raul Jimenez
9. Luis Suarez
10. Jamie Vardy

Komentarze