The Telegraph wziął pod lupę Szczęsnego, analizował jego zarobki

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Wojciech Szczęsny po kilku latach spędzonych we Włoszech wrócił na Wyspy Brytyjskie przy okazji meczu eliminacji do mundialu. Doświadczony bramkarz w środowy wieczór będzie miał zadanie zatrzymać Harry’ego Kane’a i spółkę na Wembley. Tymczasem The Telegraph przedstawiło informacje między innymi na temat zarobków polskiego golkipera.

Szczęsny jak Tomaszewski, zatrzyma Synów Albionu?

Wojciech Szczęsny jest aktualnie jednym z najlepiej zarabiających bramkarzy świata, wierząc informacjom angielskich dziennikarzy. Przed środowym starciem Anglia – Polska przedstawiciele mediów na Wyspach Brytyjskich wzięli pod lupę zarobki Szczęsnego.

Z informacji The Telegraph wynika, że od polskiego bramkarza zarabia więcej tylko Manuel Neuer. Tymczasem za plecami Szczęsnego znajduje się golkiper Liverpoolu i były kolega klubowy zawodnika Juve z czasów występów w Romie Alisson Becker.

Warto zaznaczyć, że apanaży reprezentanta Polski, który w latach 2009-2017 był zawodnikiem Arsenalu, nie ujawniono. Niemniej jasne jest, że Manuel Neuer w Bayernie Monachium może liczyć na 18 milionów euro rocznie.

Była szansa na powrót do Londynu

Ciekawostką jest natomiast fakt, że według angielskich dziennikarzy Szczęsny mógł latem minionego roku wrócić do Premier League. Zainteresowanie 30-latekiem wyrażać miała Chelsea. Zwolennikiem transferu z udziałem polskiego bramkarza miał być Frank Lampard. Szczęsny nie był jednak zainteresowany dołączeniem do ekipy ze Stamford Bridge.

Wojciech Szczęsny prawdopodobnie rozegra w środowy wieczór 52. spotkanie w drużynie narodowej. Debiut zaliczył w listopadzie 2009 roku.

Anglia
Polska
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 31. marca 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze