Rumak odsunięty od prowadzenia reprezentacji młodzieżowej

Mariusz Rumak
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mariusz Rumak

Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej LaczyNasPilka.pl poinformował, że Mariusz Rumak przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski U-19. 44-latek prowadził tę ekipę od marca tego roku.

Czytaj dalej…

  • Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o rozstaniu z Mariuszem Rumakiem
  • 44-latek młodzieżową reprezentację Polski prowadził w pięciu spotkaniach
  • Na razie nie ogłoszono następcy dotychczasowego opiekuna reprezentacji Polski U-19

Rumak nie przekonał nowych włądz PZPN

Mariusz Rumak objął stery nad reprezentacją Polski do lat 19 w marcu tego roku. Jak dotąd prowadził drużynę w pięciu spotkaniach, notując w nich trzy porażki, jedno zwycięstwo i jeden remis. Po serii trzech porażek z rzędu Biało-czerwoni przełamali się w październiku, wygrywając pewnie 4:0 z rówieśnikami z Malty. Trafienia w tym starciu zanotowali między innymi Aleksander Buksa oraz Piotr Starzyński.

Tymczasem w boju przeciwko reprezentacji Ukrainy U-19 miał miejsce rezultat 2:2. Biało-czerwoni po dwóch bramkach zdobytych przez Aleksandra Buksę prowadzili 2:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do końca i ostatecznie musieli zadowolić się remisem. Jednocześnie reprezentacja Polski do lat 19 nie zdołała wywalczyć awansu do kolejnej fazy eliminacji do mistrzostw Europy.

Ostatecznie Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o rozstaniu z Mariuszem Rumakiem, publikując w tej sprawie specjalny komunikat.

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że decyzją Zarządu w poniedziałek, 15 listopada 2021 roku Mariusz Rumak przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski do lat 19” – czytamy w oświadczeniu opublikowany na stronie LaczyNasPilka.pl.

Czytaj więcej: Polska – Węgry: Biało-czerwoni bez liderów, przewidywany skład

Komentarze