Karol Linetty
Karol Linetty fot. Grzegorz Wajda

Przewidywany skład Polaków na mecz z Finami [różne warianty]

Reprezentacja Polski dzisiaj wieczorem zmierzy się w meczu towarzyskim z Finlandią. Podopieczni Jerzego Brzeczka przystąpią do swojej potyczki na Stadion Energa Gdańsk. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 20:45. Tymczasem poniżej prezentujemy przewidywany skład Biało-czerwonych na starcie z ekipą ze Skandynawii według kilka najpopularniejszych źródeł w Polsce.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Polski w trakcie październikowego zgrupowania rozegra trzy mecze. Jedno spotkanie będzie miało charakter kontrolny. Z kolei dwa starcia będą toczone w ramach Ligi Narodów UEFA. Można się zatem spodziewać tego, że bój Biało-czerwonych z Finami będzie poligonem doświadczalnym dla polskiej ekipy przed potyczką z Włochami.

Pewniak między słupkami

W bramce reprezentacji Polski stanie na pewno Bartłomiej Drągowski. Tym samym na ławce rezerwowych zawody zacznie dotychczasowym numer jeden, jeśli chodzi o pozycję bramkarza w meczach towarzyskich, czyli Łukasz Skorupski. Już wiadomo, że bramkarz ACF Fiorentiny zadebiutuje, co zakomunikował na konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Eksperymentalne zestawienie może być natomiast w defensywie polskiej drużyny. Dziennikarz Roman Kołtoń przekonuje, że na prawej stronie obrony zagra Bartosz Bereszyński. Zawodnik UC Sampdorii w końcu ma zatem otrzymać okazję do gry na swojej ulubionej pozycji. Na środku defensywy wystąpić mają Jan Bednarek i Sebastian Walukiewicz. Chociaż Przegląd Sportowy przekonuje, że kosztem tego pierwszego wystąpi Kamil Glik.

Polska – Finlandia. Zapowiedź, typy, kursy >>

Kto będzie lewym obrońcą? Tu kolejne sprzeczne doniesienia. Popularny dziennikarz Polsat Sport i twórca na kanale YouTube “Prawda Futbolu” przekonuje, że okazję do gry otrzyma Michał Karbownik. Z kolei najpopularniejszy dziennik sportowy w kraju stawia na Arkadiusze Recę.

Sprzeczne informacje na temat ustawienia Biało-czerwonych

O ile Kołtoń stawia na schemat taktyczny 4-2-3-1, to Przegląd Sportowy donosi, że Biało-czerwoni wystąpią w ustawieniu 4-4-2. Różnica polega na tym, że znany dziennikarz twierdzi, że w roli wysuniętego napastnika zagra Krzysztof Piątek. Tymczasem w gazecie możemy przeczytać, że duet napastników tworzyć będą napastnik Herthy Berlin i Arkadiusz Milik.

W związku z powyższym można się spodziewać, że w roli defensywnych pomocników zobaczymy Jakuba Modera i Karola Linetty’ego. Z kolei przed tą dwójką zagrać mogą Damian Kądzior, Sebastian Szymański i Kamil Jóźwiak. Taki stan rzeczy sprawiłby, że poza wyjściowym składem reprezentacji Polski znaleźliby się między innymi: Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, czy Robert Lewandowski.

Skład reprezentacji Polski według Goal.pl: Drągowski – Karbownik, Bednarek, Walukiewicz, Reca – Kądzior, Moder, Klich, Linetty, Szymański – Piątek.

Skład reprezentacji Polski według Przeglądu Sportowego: Drągowski – Bereszyński, Glik, Walukiewicz, Reca – Kądzior, Krychowiak, Linetty, Grosicki – Milik, Piątek.

Skład reprezentacji Polski według Radia Zet: Drągowski – Bereszyński, Bochniewicz, Walukiewicz (Glik), Karbownik – Klich, Moder, Linetty, Grosicki, Kądzior – Milik (Piątek).

Skład reprezentacji Polski według “Prawdy Futbolu”: Drągowski – Bereszyński, Bednarek, Walukiewicz, Karbownik – Linetty, Moder – Kądzior, Szymański, Jóźwiak – Piątek.

Komentarze