Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Media: Lewandowski z kontuzją mięśniową po meczu z Włochami

Robert Lewandowski według informacji WP Sportowe Fakty w trakcie spotkania z Włochami doznał kontuzji mięśniowej. W związku z tym bardzo możliwe, że napastnik Bayernu Monachium nie będzie mógł wystąpić w starciu przeciwko Holandii, które jest zaplanowany na najbliższą środę.

Czytaj dalej…

Robert Lewandowski urazu miał doznać w trakcie drugiej połowy potyczki z ekipą z Półwyspu Apenińskiego. Mimo kontuzji zawodnik dograł mecz z Włochami do końca.

Medycy reprezentacji Polski mają przyjrzeć się dokładniej urazowi polskiego napastnika. Warto jednak odnotować, że na dzisiaj nie jest rozważane to, aby “Lewy” opuścił zgrupowanie.

Odnotujmy, że Lewandowski w trakcie starcia z Włochami nie miał ani jednej klarownej sytuacji strzeleckiej. Według niektórych głosów polski napastnik powinien natomiast zobaczyć czerwoną kartkę za uderzenie łokciem jednego z rywali.

Przypomnijmy, że w niedzielny wieczór Biało-czerwoni przegrali z ekipą Roberto Manciniego 0:2. Taki stan rzeczy sprawia, że Polska musi wygrać środowe starcie z Oranje, aby myśleć o tym, aby awansować do Final Four, licząc jednocześnie na potknięcie Włochów z Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze