Krystian Bielik
Krystian Bielik fot. Grzegorz Wajda

Bielik poradził sobie z ciężką kontuzją. Walka o Euro czas start

Krystian Bielik wygląda na to, że wrócił już do pełnej sprawności po poważnej kontuzji, której doznał na początku. Menedżer Derby County ujawnił, że reprezentant znalazł się w kadrze meczowej drużyny do lat 23 na piątkowe starcie ligowe.

Czytaj dalej…

Krystian Bielik doznał kontuzji w konfrontacji z Tottenhamem Hotspur, zrywając więzadła w kolanie. Tym samym polski pomocnik był na kilka miesięcy wyłączony z gry. Philippe Cocu w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej zakomunikował jednak, że Bielik jest już w pełni sprawny, co może być dobrą wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka.

22-latek znalazł się w kadrze meczowej Derby County na piątkowy bój z Southampton FC. Mecz rozegrany zostanie w piątek o godzinie 14:00 oczywiście bez udziału kibiców. Dodajmy, że drugi zespół Baranów plasuje się aktualnie na siódmym miejscu w tabeli rozgrywek Premier League 2, legitymując się dorobkiem siedmiu punktów po pięciu spotkaniach.

Urodzony w Koninie piłkarz trafił do Derby latem 2019 roku z Arsenalu FC. Bielik w pierwszej drużynie Derby zaliczył jak na razie 21 spotkań. Zawodnik w swoim piłkarskim CV ma też na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Polski. W powszechnej opinii Bielik jest jednym z głównych kandydatów do gry w środku pola na Euro w szeregach ekipy dowodzonej przez Jerzego Brzęczka.

Komentarze