Portugalska prasa pisze o zatrudnieniu Paulo Sousy

Paulo Sousa
Paulo Sousa PressFocus

Portugalskie dzienniki poinformowały o zatrudnieniu ich rodaka, Paulo Sousy, na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

“Razem powalczymy o zwycięstwo na Euro”

Ten cytat w nagłówku swojego artykułu użyła A Bola. Ponadto dziennik przytoczył wypowiedzi Paulo Sousy po mianowaniu go na selekcjonera. Następnie przytoczono wypowiedź prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym Zbigniew Boniek witał Portugalczyka w zespole.

Pod koniec artykułu pojawił się też tweet oficjalnego konta reprezentacji Polski.

Ledwie wzmianka

Jeden z największych portugalskich dzienników, Record, poświęcił tej informacji zaledwie jedno zdanie pomiędzy innymi doniesieniami dotyczącymi okienka transferowego.

“16:06: Paulo Sousa został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk mówi, że jest dumny i że to jeden z najważniejszych dni w jego karierze” – pisali dziennikarze Recordu.

“Będziemy bardzo silni”

O Jogo poświęciło mianowaniu nowego selekcjonera reprezentacji Polski dwa artykuły. W pierwszym dziennik potwierdził decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w drugim przytaczał wypowiedzi Sousy z konferencji. Zwrócono uwagę na to, że po kilku słowach po polsku wypowiadał się w języku angielskim. Następnie, podobnie jak A Bola, portal zwrócił uwagę na to, że Portugalczyk obiecał walczyć o zwycięstwo na nadchodzących mistrzostwach Europy, a także zapewnił, że reprezentacja “będzie bardzo silna”. Na koniec O Jogo udostępniło zdjęcie Paulo Sousy z jego oficjalnego konta na portalu Instagram.

“Mają najlepszego zawodnika świata”

Jornal de Noticias, poza przekazaniem informacji o zatrudnieniu Sousy, w kontekście nadchodzącego Euro podkreśliło, że Portugalczyk będzie mógł liczyć na najlepszego zawodnika na świecie, czyli Roberta Lewandowskiego. Ponadto przytaczał wypowiedź trenera, w którym wyrażał dumę z prowadzenia reprezentacji Biało-czerwonych.

Komentarze