Andrij Szewczenko
Andrij Szewczenko fot. Getty Images

Andrij Szewczenko: Jestem zadowolony z mojej drużyny mimo porażki

– Jedyne, z czego nie jestem zadowolony, to wynik. Graliśmy dobrze w piłkę, konstruowaliśmy akcje. Zabrakło nam jedynie skuteczności. Za błędy dziś zapłaciliśmy słono, ale taka jest piłka. Na pewno nie dramatyzuję, jestem zadowolony po tym meczu – mówił po przegranym meczu z Polską (0:2) Andrij Szewczenko.

Czytaj dalej…

– Dziś próbowaliśmy zrównoważyć nasz skład, doszło do wielu zmian, bo przed nami inne trudne mecze. Błędy Łunina? Wszyscy się mylimy. To bardzo zdolny bramkarz, choć faktycznie miał problem z panowaniem nad piłką. Inna sprawa, że ciężko nam się grało na tej murawie, nie była najlepszej jakości – dodał selekcjoner reprezentacji Ukrainy.

Szewczenko został spytany także, czy jego obecnej reprezentacji zabrakło takiego napastnika, jakim był on sam.

– Mam świetnych piłkarzy. Zagraliśmy dobrze, ale czasem zdarzają się dni, w których po prostu nie strzelasz bramek. Najważniejsze dla mnie było to, by grać poprawnie i to się udało. Musimy dopracować kilka elementów, ale więcej plusów – powiedział.

– Świetnie zagrał dziś Konoplianka, który był testowany na innej pozycji. Mam bardzo dobry materiał po meczu z Polską, skorzystam z niego w ważniejszych meczach, jakie są teraz przed nami – zakończył trener reprezentacji Ukrainy.

Komentarze