Reprezentacja Polski zagra towarzysko ze światową potęgą?

CONMEBOL i UEFA, czyli największe federacje piłkarskie odpowiednio z Ameryki Południowej oraz Europy, uzgodniły terminarz meczów towarzyskich w marcu 2024 roku. Jednym z potencjalnych rywali reprezentacji Brazylii jest... Polska.

Robert Lewandowski i Krystian Bielik
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Krystian Bielik
  • Drużyny z Ameryki Południowej wkrótce mogą dołączyć do Ligi Narodów
  • Przed takim posunięciem ma dojść do meczów towarzyskich ekip z obu kontynentów
  • Jednym z potencjalnych rywali Brazylii w sparingach podobno jest… Polska

Polska po 26. latach przerwy znowu zmierzy się z Brazylią?

Jak dowiedziała brazylijska telewizja “Globo”, CONMEBOL i UEFA uzgodniły terminarz spotkań towarzyskich w marcu 2024 roku. Canarinhos wówczas mają rozegrać dwa mecze z europejskimi rywalami, a jednym z potencjalnych przeciwników reprezentacji Brazylii jest… Polska.

Te sparingi mają być próbą przed włączeniem najlepszych drużyn z Ameryki Południowej do Ligi Narodów. Oprócz Biało-Czerwonych jako ewentualnych rywali zespołu z Kraju Kawy wymienia się także Chorwację, Danię, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Szwajcarię, Włochy, Węgry, Niemcy, Belgię, Szkocję, Izrael, Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę.

Reprezentacja Polski po raz ostatni mierzyła się z Brazylią w 1997 roku, kiedy to Canarinhos wygrali 4:2 z Biało-Czerwonymi w meczu towarzyskim. Wtedy honorowe bramki naszemu zespołowi zapewnili Cezary Kucharski oraz Marek Citko.

Potencjalne starcie Polaków z Brazylijczykami miałoby się odbyć w marcu 2024 roku.

  • Czytaj więcej:
Czechy – Polska. Gwiazda rywali nie zagra przeciwko Biało-Czerwonym
Patrik Schick

Czesi osłabieni brakiem Patrika Schicka Czeska federacja potwierdziła, że Patrik Schick ostatecznie nie pojawi się na marcowym zgrupowaniu reprezentacji. Napastnik Bayeru Leverkusen w tym sezonie ma spore problemy zdrowotne, które nie pozwolą mu na występ przeciwko Polsce (24 marca) oraz Mołdawii (27 marca) w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 (turniej odbędzie się w Niemczech). Tak

Czytaj dalej…

Komentarze