Polacy za granicą: Szymański z fenomenalnym występem w Rosji! [WIDEO]

Sebastian Szymański

Sebastian Szymański nie daje o sobie zapomnieć. 22-latek zaliczył kolejny świetny występ w barwach Dynamo Moskwa. Reprezentant Polski w niedzielny boju z Rubinem Kazań został bohaterem swojego zespołu, notując bramkę i asystę.

• Sebastian Szymański zagrał w wyjściowym składzie Dynamo Moskwa w boju przeciwko Rubinowi Kazań
  • Drużyna Polaka odniosła dziesiąte zwycięstwo w sezonie
  • Polski pomocnik zaliczył w starciu na Central Stadium gola i asystę

Szymański znów przypomniał się Sousie

Sebastian Szymański w drugim spotkaniu z rzędu może pochwalić się golem i asystą. Podobnie było w boju, w którym Dynamo Moskwa mierzyło się z Arsienałem Tuła. Wówczas też 22-latek był kluczową postacią teamu ze stolicy Rosji.

W niedzielnym starciu Dynamo miało zamiar odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo. Już w 18. minucie na prowadzenie team z Moskwy wyprowadził Denis Makarow, ale tylko rozwścieczyło Rubin, który w kolejnych fragmentach rywalizacji zdołał wyjść na prowadzenie 2:1.

Impuls do odrabiania strat dał w 68. minucie Fabian Balbuena, który w 68. minucie strzałem głową wykorzystał podanie od Szymańskiego. Polski zawodnik kluczowym podaniem się jednak nie zadowolił i 85. minucie zadał ostateczny cios rywalom, zapewniając Dynamie cenną wiktorię 3:2.

W tej kampanii reprezentant Polski rozegrał w koszulce drużyny z Moskwy łącznie 14 meczów, strzelając w nich cztery gole. Ponadto na koncie Szymańskiego jest pięć asyst.