Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek fot. ASInfo

Piszczek: Nie zdobyłem z kadrą żadnego medalu i czuję niedosyt

– Z jednej strony nie zdobyłem z drużyną narodową żadnego medalu i czuję z tego powodu niedosyt. Grałem jednak na czterech wielkich turniejach mistrzowskich, reprezentowałem Polskę, co napawa mnie dumą – powiedział Łukasz Piszczek podczas konferencji prasowej.

Czytaj dalej…

Łukasz Piszczek we wtorek w ostatnim meczu eliminacji Euro 2020 przeciwko Słowenii po raz ostatni zagra w barwach reprezentacji Polski.

Obrońca grał z orzełkiem na piersi przez 12 lat, rozegrał 65 meczów i strzelił trzy gole. Wystąpił na takich turniejach jak mistrzostwa Europy 2008, 2012 i 2016, a także mistrzostwa świata 2018.

– Czy czuję się spełnionym reprezentantem? Ciężko powiedzieć. Z jednej strony nie zdobyłem z drużyną narodową żadnego medalu i czuję z tego powodu niedosyt. Grałem jednak na czterech wielkich turniejach mistrzowskich, reprezentowałem Polskę, co napawa mnie dumą. Bardzo udany dla mnie, jak i dla całej kadry był zwłaszcza okres eliminacji mistrzostw Europy 2016, jaki i samo EURO we Francji. Te piękne momenty na pewno na zawsze zachowam w swojej głowie – skomentował defensor.

– Przez ostatnie półtorej roku nie było mnie w kadrze, ale wcześniej grałem w drużynie narodowej przez tak długi okres czasu, że nadal jestem przyzwyczajony do atmosfery w reprezentacji. Co prawda zmienił się selekcjoner, ale z trenerem Jerzym Brzęczkiem znamy się nie od dzisiaj. Dlatego nie czuję się na kadrze obco. Chcę po prostu jutro dobrze wejść w mecz i rozegrać udane spotkanie – dodał 34-latek.

Komentarze