Paulo Sousa: jesteśmy pewni naszej jakości

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. Łączy Nas Piłka

Selekcjoner Paulo Sousa wyraził kilka zdań na ostatniej oficjalnej konferencji prasowej przed starciem w ramach eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Węgrom. Portugalczyk opowiedział między innymi o tym, jak układała się praca z kadrowiczami w trakcie ostatnich zajęć.

Zawodnicy poznają skład w dniu spotkania

Selekcjoner Paulo Sousa meczem z Madziarami zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach debiutanci nie mieli łatwej pracy. Ostatnim selekcjonerem Biało-czerwonych, któremu udało się wygrać w debiucie, był w 1997 roku śp. Janusz Wójcik. Reprezentacja Polski wygrała wówczas 1:0 z Węgrami.

– Zawodnicy jeszcze nie wiedzą, kto zagra. Zwykle otrzymują informacje w dniu meczu, po południu. Te trzy treningi dały nam lepsze wyobrażenie o naszych piłkarzach, o tym, co możemy przygotować na mecz i jaką tożsamość chcemy zobaczyć w naszej reprezentacji. Również pod względem strategicznym myślimy o tym, co może się jutro wydarzyć – mówił Paulo Sousa cytowany przez LaczyNasPilka.pl.

– Nie chcemy mieć wymówek, choć, przykładowo, dla Marco Rossiego to będzie 25. mecz, sześć ostatnich jego zespół nie przegrał, a więc nasze przekonanie o sposobie gry musi być mocne. Jesteśmy pewni naszej jakości, że przy wprowadzaniu nowych rzeczy pozwoli nam ona rywalizować na najwyższym poziomie – uzupełnił opiekun polskiej ekipy.

Sousa debiutuje w nowej roli

Portugalski trener nigdy wcześniej nie prowadził drużyny narodowej. Jest to pewnego rodzaju nowość dla Paulo Sousy. W tej kwestii opiekun Biało-czerwonych także wyraził kilka zdań.

– To inne wyzwanie. Przede wszystkim proces treningu jest inny, nie mamy dużo czasu. W kadrze ostatni mecz reprezentanci Polski zagrali cztery miesiące temu i pod wodzą innego trenera. Tak więc trzeba było inaczej wprowadzać nowe pomysły, koncepty pod względem sposobu treningu. Nasze treningi nie mogły być zbyt mocne pod względem intensywności – powiedział opiekun polskiego teamu.

Spotkanie pomiędzy Węgrami a Polską rozpocznie się w czwartek o godzinie 20.45.

Węgry
Polska
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. marca 2021 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze