Ogromny sukces Polek. Awansowały do europejskiej elity

Reprezentacja Polski kobiet może pochwalić się wielkim sukcesem. Drużyna prowadzona przez Ninę Patalon pokonała Ukrainę i zapewniła sobie awans do Ligi A w Lidze Narodów UEFA.

reprezentacja Polski kobiet
Obserwuj nas w
IMAGO / Newspix/ Piotr Homel Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet
  • Reprezentacja Polski kobiet w przedostatnim meczu pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA mierzyła się z Ukrainą
  • Biało-Czerwone musiały wygrać, by bez oglądania się na Serbki zapewnić sobie awans do Ligi A
  • Sukces ekipy Niny Patalon przypieczętowała Adriana Achcińska

Reprezentacja Polski kobiet. Biało-Czerwone pokonały Ukrainki i zapewniły sobie awans

Po czterech meczach w grupie 3 ligi B w Lidze Narodów UEFA reprezentacja Polski kobiet miała na koncie dziesięć punktów. Kadra prowadzona przez Ninę Patalon wygrała z Greczynkami (3:1), Ukrainkami (2:1) i Serbkami (2:1), a jedyne punkty straciła w rewanżowym starciu z ekipą bałkańskich Orlic (1:1).

Awans bez oglądania się na Serbki, które przed zmaganiami 5. kolejki traciły do Biało-Czerwonych trzy oczka, miało zapewnić zwycięstwo w spotkaniu z Ukrainkami w Stalowej Woli. Polki dopięły swego i po raz drugi wygrały z sąsiadkami ze wschodu. Jedyną bramkę już w 10. minucie zdobyła Adriana Achcińska, napastniczka Kolonii.

Reprezentantki Polski już przed wtorkową potyczką z Grecją są pewne awansu do Ligi A, czyli elity Ligi Narodów UEFA. Nawet jeżeli Serbki pokonają Ukrainki, a Biało-Czerwone przegrają swój ostatni mecz, to i tak na czele tabeli już nic się nie zmieni.

Komentarze