Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. ASInfo

Michniewicz: Nasze marzenia są na wyciągnięcie ręki

– Poświęcimy się w meczu z Hiszpanią i postaramy się spełnić nasze marzenia. One są na wyciągnięcie ręki – powiedział Czesław Michniewicz, cytowany przez portal Łączy nas piłka.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Polski o godzinie 21:00 na Stadio Renato Dall’Ara w Bolonii zmierzy się z Hiszpanią w meczu 3. kolejki grupy A mistrzostw Europy U-21. Polakom wystarczy remis, by awansować do fazy pucharowej.

– Jako drużyna nie mamy żadnych kompleksów i szanujemy każdego rywala. Mamy do nich respekt. O Hiszpanach wiemy wystarczająco. O wszystkim zdecyduje jeden mecz, dla nas bardzo istotny. Jeśli skupieni będziemy tylko na sobie, to nasze szanse wzrastają. Jeśli będzie brak pomysłu jak to rozwiązać, mogą zacząć się problemy. Wierzę, że nasza zespołowość nadal będzie funkcjonować. To nasz fundament – ocenił Michniewicz.

– Zrobimy wszystko, żeby ostatni mecz w fazie grupowej zakończyć jak najlepiej. Chcemy, żeby ten zespół został zapamiętany. Poświęcimy się w meczu z Hiszpanią i postaramy się spełnić nasze marzenia. One są na wyciągnięcie ręki. Uważam, że to najtrudniejszy mecz w karierze. Nikt z nas nie był na takim etapie – dodał selekcjoner.

“Biało-czerwoni” są obecnie liderem grupy i mają na koncie sześć punktów. Włoch i Hiszpania z dorobkiem trzech “oczek” zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce. Bez szans na awans jest Belgia, która nie zdobyła jeszcze żadnego punktu.

Komentarze