Marcin Włodarski ocenił losowanie. “Najmocniejsza grupa w całej stawce”

Reprezentacja Polski do lat 17 zmierzy się w fazie grupowej mistrzostw świata z Argentyną, Japonią oraz Senegalem. Selekcjoner Marcin Włodarski ocenił losowanie w rozmowie z Przemysławem Chlebickim, dziennikarzem "TVP Sport".

Marcin Włodarski
IMAGO / Piotr Kucza / Newspix Na zdjęciu: Marcin Włodarski
  • Reprezentacja Polski do lat 17 zmierzy się w fazie grupowej mistrzostw świata z Argentyną, Japonią oraz Senegalem
  • Marcin Włodarski ocenił losowanie w rozmowie z dziennikarzem “TVP Sport”
  • Selekcjoner młodzieżowej kadry twierdzi, że Polacy trafili do najtrudniejszej grupy

Marcin Włodarski o rywalach Polaków w fazie grupowej MŚ U17

W piątek reprezentacja Polski do lat 17 poznała przeciwników w fazie grupowej mistrzostw świata rozegranych w Indonezji. Kadra prowadzona przez Marcina Włodarskiego zmierzy się z Japonią, Argentyną oraz Senegalem. Selekcjoner w rozmowie z Przemysławem Chlebickim, dziennikarzem “TVP Sport”, ocenił losowanie.

Myślę, że jest to zdecydowanie najmocniejsza grupa z całej stawki i nie ma w niej wyraźnego faworyta. Bo jak popatrzymy na inne – wszędzie widać, że dwie drużyny się wybijają ponad resztę. Zagramy z Japonią, czyli mistrzem Azji oraz Argentyną i Senegalem. Zapowiada się trudna, ale ciekawa rywalizacja – powiedział Włodarski.

Obserwowaliśmy Japonię już wcześniej, gdy analizowaliśmy grę Arabii Saudyjskiej. Widzieliśmy też ich dwa mecze na żywo rok temu, w trakcie turnieju w Rumunii. Są bardzo zwrotni i szybcy, gdy są przy piłce. Grają też bardzo techniczny futbol. Na temat Argentyny i Senegalu na razie jeszcze nie wiemy nic, ale na mistrzostwa świata będziemy przygotowani perfekcyjnie! – dodał selekcjoner.

Sprawdź także: Mistrzostwa świata U17: Polscy piłkarze poznali grupowych rywali

Komentarze