Przemysław Frankowski
Przemysław Frankowski fot. Grzegorz Wajda

Macedonia Północna – Polska, przewidywany skład Biało-czerwonych

Tylko godziny dzielą polskich kibiców od meczu w ramach trzeciej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy, w którym Biało-czerwoni w delegacji zmierzą się z Macedonią Północną. Wszystko wskazuje, że selekcjoner reprezentacji Polski zdecyduje się na wariant ustawienia 4-2-3-1.

Czytaj dalej…

El. ME: Macedonia Północna vs Polska. Zapowiedź, typy, kursy >>

Między słupkami polskiej bramki stanie Łukasz Fabiański, który zastąpi w tej roli Wojciecha Szczęsnego, który przeszedł zabieg artroskopii kolana. W obronie na lewej stronie zagra Maciej Rybus, dla którego będzie to debiut w ekipie Jerzego Brzęczka. Na prawej stronie obrony powinien natomiast wystąpić Bartosz Bereszyński, a środek defensywy tworzyć będą zapewne: Jan Bednarek i Kamil Glik.

W drugiej ligi polska drużyna zagra zapewne z dwoma defensywnymi pomocnikami i dwoma skrzydłowymi. W roli zawodników zabezpieczających tyły mają wystąpić Mateusz Klich i Grzegorz Krychowiak. Z kolei na bokach pomocy ustawieni powinni być Przemysław Frankowski i Kamil Grosicki.

Jedynym napastnikiem w polskiej ekipie będzie Robert Lewandowski, za którego plecami operować powinien Piotr Zieliński.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną: Fabiański – Rybus, Bednarek, Glik, Bereszyński, Klich, Krychowiak, Grosicki, Zieliński, Frankowski, Lewandowski.


Komentarze