Legenda przejechała się po kadrze. “Syte owce, panowie Bednarek i inni”

Grzegorz Lato w rozmowie z "Polsatem Sport" w mocnych słowach podsumował mecz reprezentacji Polski z Czechami. Legenda przejechała się m.in. po Janie Bednarku i innych kadrowiczach.

Jan Bednarek
Obserwuj nas w
IMAGO / JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Jan Bednarek
  • Reprezentacja Polski nie awansowała bezpośrednio na Euro 2024
  • Wciąż pozostaje ścieżka prowadząca poprzez baraże
  • Grzegorz Lato jednak zrównał reprezentantów Polski z ziemią

Mocne słowa Laty

Reprezentacja Polski w piątkowy wieczór straciła ostatnie marzenia o bezpośrednim awansie na Euro 2024. Biało-Czerwoni na stadionie Narodowym tylko zremisowali z Czechami 1:1. Oznacza to, że kadra najpierw Fernando Santosa, a potem Michała Probierza zawiodła na całej linii. Szczególnie, że nasza grupa z pewnością nie była “śmiertelna”. Niemniej wciąż pozostają szansę na udział w turnieju w Niemczach, ale trzeba przejść przez baraże. Teraz Grzegorz Lato zrównał reprezentantów Polski z ziemią.

Mamy zawodników, ale nie mamy zespołu. Za moich czasów reprezentacja to była jedność. Grałeś, biegałeś, walczyłeś. Jak nie, to zaraz kapitan w kilku ostrych słowach przywoływał cię do porządku. A tu syte owce, panowie Bednarkowie i inni. Zapomnieli, że ten orzełek na piersi do czegoś zobowiązuje – mówi były prezes PZPN w rozmowie z “Polsatem Sport”.

Zobacz również: Świetne wieści dla Polski. Chorwacja bliżej awansu na Euro 2024

Komentarze