Reprezentant Polski obejrzał czerwoną kartkę. Kontrowersyjna decyzja sędziego

Krystian Bielik nie zaliczy meczu z Plymouth do udanych. Polak obejrzał w 48 minucie czerwoną kartkę. Decyzja arbitra była jednak mocno przesadzona, bo faul nie zasługiwał na taką karę. Ostatecznie grające w osłabieniu Birmingham zremisowało 3-3 z Plymouth.

Krystian Bielik i Jordan Houghton
Imago / Andy Shaw Na zdjęciu: Krystian Bielik i Jordan Houghton
  • Krystian Bielik obejrzał czerwoną kartkę za wślizg w nogi Jordana Houghtona
  • Sędzia uznał, że faul był na tyle brutalny, aby wyrzucić Polaka z boiska
  • Birmingham zremisowała z Plymouth 3-3 w meczu 23. kolejki Championship

Krystian Bielik z czerwoną kartką

Krystian Bielik jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem Birmingham. Wayne Rooney korzysta z usług Polaka za każdym razem gdy ten jest dostępny. Reprezentant Polski jak na razie opuścił tylko jeden mecz swojego zespołu w lidze, a miało to związek z zawieszeniem za nadmiar żółtych kartek. Pomocnik zagrał w 22 meczach, a na boisku spędził aż 1772 minuty.

Mecz z Plymouth zakończył przedwcześnie, bo już w 48 minucie. Wszystko przez czerwoną kartkę, którą obejrzał za faul na połowie boiska. 25-latek zaatakował piłkę wślizgiem, lecz trafił w nogi Jordana Houghtona. Sędzia nie wahał się ani przez chwilę i od razu wyciągnął kartkę koloru czerwonego. Dla wielu osób decyzja arbitra była przesadzona, bo faul Bielika nie wyglądał aż tak groźnie i nie zasłużył na wcześniejszy prysznic.

Birmingham po połowie sezonu zajmuje odległe 18. miejsce w Championship. Na swoim koncie ma 27 punktów, a nad strefą spadkową tylko 7 oczek przewagi.