Dawid Kownacki
Dawid Kownacki fot. Grzegorz Wajda

Kownacki: Jesteśmy pewni siebie, ale spokojni

– Jesteśmy pewni siebie, ale spokojni. Wiemy bowiem, że zbytnia pewność siebie może czasem zgubić – powiedział Dawid Kownacki, cytowany przez portal Łączy nas piłka.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Polski w sobotę na Stadio Renato Dall’Ara w Bolonii zagra z Hiszpanią w ostatnim meczu grupy A mistrzostw Europy U-21. Kownacki ocenił przed spotkaniem, że jego zespół jest pewny siebie, ale spokojny.

– Jesteśmy pewni siebie, ale spokojni. Wiemy bowiem, że zbytnia pewność siebie może czasem zgubić. Za nami dwa mecze na dużych obrotach, zmęczenie jest duże. Tym bardziej teraz trzeba skoncentrować się jeszcze bardziej i zbierać siły na starcie z Hiszpanią, które będzie dla nas wszystkich bardzo ważne – powiedział napastnik.

– Wygraliśmy i z Belgią, i z Włochami. To nagroda za ciężką pracę, którą wykonywaliśmy przez dwa ostatnie lata. Teraz zbieramy tego plony. Jesteśmy już blisko, ale jednak daleko. Przed mistrzostwami Europy mieliśmy swój cel i możemy go zrealizować. Pewność siebie jest, ale nie do przesady – dodał piłkarz Fortuny Düsseldorf.

Podopieczni Czesława Michniewicza są liderem grupy i mają na koncie sześć punktów. Do awansu wystarczy im remis z Hiszpanami.

Komentarze