Legenda zabrała głos nt. decyzji Krychowiaka. “Czuł, że musi odejść”

Grzegorz Krychowiak we wtorek ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Swoje zdanie nt. decyzji środkowego pomocnika wyraził Jacek Bąk w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Grzegorz Krychowiak
Obserwuj nas w
IMAGO / Pressinphoto Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
  • Grzegorz Krychowiak zakończył reprezentacyjną karierę
  • Swoje zdanie nt. decyzji 33-latka wyraził Jacek Bąk
  • 96-krotny reprezentant Polski przyznał, że pomocnik odszedł w odpowiednim momencie

Jacek Bąk wyraził opinię nt. odejścia Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak we wtorkowy poranek ogłosił za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że zakończył reprezentacyjną karierę. Decyzja 33-latka wywołała sporo burzy w mediach, a swoje zdanie ws. jego odejścia wyraził Jacek Bąk w rozmowie z “WP Sportowe Fakty”.

Ostatnie mecze Grzegorza w polskiej kadrze były rozczarowujące. Oczywiście nie możemy zapominać o jego zasługach dla naszego zespołu, o wielu bardzo dobrych spotkaniach i pięknych momentach, chociażby podczas Euro 2016. I za to trzeba mu dziękować. Natomiast faktem jest, że czas każdego zawodnika przemija. Grzegorz już nie jest tym samym piłkarzem co kiedyś. Czuł, że musi odejść. I myślę, że w jakiś mocny sposób nie będziemy jako reprezentacja tej straty odczuwać – powiedział 96-krotny reprezentant kraju.

Wciąż środek pomocy jest wielką niewiadomą. Do gry nadal nie wrócił Moder, Bielik być może byłby opcją, ale też często ma problemy ze zdrowiem, które później wpływają na jego formę. Dlatego trener ma trudne zadanie przy pierwszych powołaniach i jednocześnie jestem bardzo ciekawy, na kogo postawi – dodaje Jacek Bąk.

Grzegorz Krychowiak w narodowych barwach zadebiutował 14 grudnia 2008 roku, wchodząc na boisko w 56. minucie meczu z Serbią. Przez kilkanaście lat 33-letni pomocnik zgromadził na koncie aż 100 występów w koszulce reprezentacji Polski, jednak jego ostatnie występy nie należały do udanych.

Sprawdź także: Probierz rozmawiał z Krychowiakiem. Stąd decyzja o rozstaniu z reprezentacją

Komentarze