Kamil Grosicki
Kamil Grosicki fot. Grzegorz Wajda

Grosicki przeskoczył legendy!

Kamil Grosicki, bohater środowego spotkania z Finlandią, przesunął się na 15. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii reprezentacji Polski. Popularny “Grosik” w towarzyskim spotkaniu w Gdańsku zdobył trzy gole, kompletując klasycznego hattricka.

Czytaj dalej…

Grosicki po spotkaniu z Finlandią, w którym zaliczył swój 76. występ w drużynie narodowej, ma na swoim koncie 17 bramek. W środę w klasyfikacji wszech czasów przeskoczył Jacka Krzynówka, Roberta Gadochę, Jóżefa Nawrota i zrównał się z Maciejem Żurawskim.

32-letni skrzydłowy zapewne nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i będzie chciał poprawić swoją pozycję. Ma na to dużą szansę, bowiem ma niewielką stratę do wyprzedzających go byłych już reprezentantów Polski – Lucjana Brychczego (18 goli), Romana Koseckiego (19), Dariusza Dziekanowskiego czy Euzebiusza Smolarka (obaj 20 bramek).

Niekwestionowanym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji Polski jest Robert Lewandowski, który w 112 rozegranych spotkaniach zdobył 61 bramek.

Patent na Finlandię

Aż 5 z 17 dotychczas zdobytych bramek w drużynie narodowej Grosicki zdobył w meczach przeciwko Finlandii. Kapitan polskiego zespołu w środowym meczu, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się również w spotkaniu, które rozegrane zostało w 2016 roku we Wrocławiu. Wówczas prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski rozbiła Finlandię aż 5:0.

Najlepsi strzelcy reprezentacji Polski w historii:

1. Robert Lewandowski – 61
2. Włodzimierz Lubański – 48
3. Grzegorz Lato – 45
4. Kazimierz Deyna – 41
5. Ernest Pohl – 39
6. Andrzej Szarmach – 32
7. Gerard Cieślik – 27
8. Zbigniew Boniek – 24
9. Jakub Błaszczykowski, Ernest Wilimowski – 21
11. Dariusz Dziekanowski, Euzebiusz Smolarek – 20
13. Roman Kosecki – 19
14. Lucjan Brychczy – 18
15. Maciej Żurawski, Kamil Grosicki – 17

Komentarze