Falstart Probierza w nowej roli. Nieudany powrót do Białegostoku

Polska - Grecja
PressFocus Na zdjęciu: Polska - Grecja

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Białymstoku z Grecją 0:1. Był to pierwszy mecz, w którym kadrę poprowadził Michał Probierz.

• Michał Probierz zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21
  • Polacy przegrali z Grecją 0:1
  • Towarzyską potyczkę rozegrano w Białymstoku

Probierz ma nad czym myśleć

Seniorska reprezentacja Polski zawiodła kibiców w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Holandią (0:2). Kibice w naszym kraju liczyli, że dzień później humor poprawią im kadrowicze w kategorii wiekowej U-21. Biało-czerwoni podejmowali u siebie Grecję.

Piątkowa towarzyska potyczka była wyjątkowa dla selekcjonera Polaków, czyli Michała Probierza. Opiekun naszej kadry debiutował bowiem w roli trenera młodzieżówki. Mógł on mieć nadzieję na udany start przygody z kadrą, ponieważ mecz odbywał się w Białymstoku. Probierz w tym mieście odnosił sukcesy z Jagiellonią, z którą pracował dwukrotnie.

Od pierwszej minuty w polskiej ekipie oglądaliśmy grającego w Holandii Kacpra Kozłowskiego, będącego pewnym punktem Legii Kacpra Tobiasza, czy duet znany z Cracovii (Michał Rakoczy i Jakub Myszor). Biało-czerwoni nie prezentowali się jednak zbyt dobrze, a do szatni zeszli przy bezbramkowym wyniku. Gola zobaczyliśmy w drugiej odsłonie spotkania, cztery minuty po wznowieniu gry. Wówczas Michail Kosidis pokonał Tobiasza po uderzeniu piłki głową w lewy górny róg bramki. Grecja zwyciężyła 1:0, a Michał Probierz ma przed sobą sporo pracy. Kolejny mecz Polaków (z Łotwą) zaplanowano na 27 września.