El. ME: Polska w Skopje z trzema punktami

Krzysztof Piątek

Piłkarska reprezentacja Polski po trzech meczach eliminacji do mistrzostw Europy ma na swoim koncie dziewięć punktów. W sobotni wieczór na Telekom Arena polska drużyna 1:0 pokonała Macedonię Północną.

Biało-czerwoni do potyczki z ekipą z Półwyspu Bałkańskiego przystępowali w roli faworytów. Macedończycy nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry, wierząc, że mogą pokusić się o korzystny rezultat z ekipą Jerzego Brzęczka. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego pewny siebie wydawał się Goran Pandev.

Jaki tu spokój…

W pierwszej odsłonie zespołem mającym optyczną przewagę byli z pewnością gospodarze. Szczególnie podobać mogła się gra Eljifa Elmasa, broniącego na co dzień barw Fenebahce SK. Ostatecznie jednak na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem.

Tymczasem na drugą połowę Polacy wyszli już z Krzysztofem Piątkiem, a ten w 47. minucie otworzył wynik rywalizacji, oddając strzał w ekwilibrystyczny sposób. Co prawda po tej próbie skierować futbolówkę do siatki próbowali jeszcze Robert Lewandowski i Kamil Glik, ale żaden z wymienionych nie dotknął piłki, więc trafienie zostało zaliczone napastnikowi AC Milanu.

Trzy mecze, dziewięć punktów

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i Biało-czerwoni utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo z rzędu w trakcie trwających eliminacji. Tymczasem w najbliższy poniedziałek polska drużyna na PGE Narodowym w Warszawie zmierzy się z Izraelem, a Macedończycy w Skopje z Austrią.

Macedonia Północna – Polska 0:1 (0:0)

0:1 Piątek 47′