Były reprezentant ostro o Lewandowskim. “Za mało charyzmy, osobowości i charakteru”

Maciej Szczęsny, były reprezentant Polski, nie szczędził ostrych słów względem Roberta Lewandowskiego w programie Przeglądu Sportowego - "Studio Meczowe".

Robert Lewandowski
IMAGO / Radosław Jóźwiak / Newspix Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Polska wygrała z Wyspami Owczymi 2:0 w meczu el. EURO 2024
  • Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski
  • Pomimo tego Maciej Szczęsny nie szczędził ostrych słów względem kapitana

Maciej Szczęsny ostro o Robercie Lewandowskim. “Za mało charyzmy”

Robert Lewandowski dał zwycięstwo reprezentacji Polski w meczu z Wyspami Owczymi. Kapitan zdobył dwie bramki w końcówce spotkania i ustalił wynik na 2:0. Pomimo tego ostrych słów względem “Lewego” nie szczędził Maciej Szczęsny.

– Uważam, że w ostatnich latach jeden z najlepszych piłkarzy świata i niewątpliwie wielka postać, ale w reprezentacji zwłaszcza jako kapitan daje zdecydowanie za mało charyzmy, osobowości i charakteru – powiedział były reprezentant Polski.

– Wiem, że rywale go nie oszczędzają, ale jeśli jesteś facetem z samego topu, to musisz być na to mentalnie przygotowany i umieć sobie poradzić w sytuacjach, kiedy sam jesteś w gorszej formie, czy kiedy zespół ci nie pomaga. Nie same strzelone gole, tak jak dzisiaj, świadczą o tym, czy jesteś wielką osobowością, czy nie. Lewandowski w meczu z Wyspami Owczymi udowodnił, że jest znakomitym piłkarzem, ale ja chcę zobaczyć go jako wielką osobowość – kontynuował.

Zobacz także: Kolejny cios wizerunkowy dla PZPN? Kością niezgody bilety

Komentarze