Jerzy Brzeczek
Jerzy Brzeczek fot. Grzegorz Wajda

Bez Lewego, ale z nowymi twarzami. Kadra Brzęczka

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, ogłosił ostateczną kadrę swojego zespołu na zbliżające się mecze Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Biało-czerwoni będą musieli poradzić sobie w tych spotkaniach bez swojego kapitana, Roberta Lewandowskiego.

Czytaj dalej…

Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski, który w niedzielę triumfował z Bayernem Monachium w rozgrywkach Ligi Mistrzów, nie pojawi się na wrześniowym zgrupowaniu kadry. Trener Jerzy Brzęczek postanowił dać Lewandowskiemu wolne, które piłkarz wykorzysta na odpoczynek po bardzo wymagającym sezonie. W jego miejsce do kadry, z listy rezerwowych, wskoczył Adam Buksa.

Na zgrupowaniu nie pojawi się również Arkadiusz Reca. W jego przypadku decyzja jest podyktowana względami zdrowotnymi, bowiem piłkarz cały czas odczuwa skutki kontuzji nerwu pośladkowego.

Uzupełnienia z Ekstraklasy

W ogłoszonej poniedziałek kadrze znalazło się również miejsce dla pięciu zawodników występujących na co dzień w PKO Ekstraklasie. Szansę od trenera Jerzego Brzęczka otrzymali Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik (obaj Legia Warszawa), Kamil Jóźwiak i Jakub Moder (obaj Lech Poznań).

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Holandią i Bośnią:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Paweł Bochniewicz, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Adam Buksa, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Komentarze