Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski fot. Grzegorz Wajda

Nowy ranking FIFA. Awans Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski plasuje się na 18. miejscu w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), który został ogłoszony w czwartek. Prowadzona przez Jerzego Brzęczka drużyna zanotowała awans o jedno miejsce w stosunku do poprzedniego notowania.

Czytaj dalej…

Awans Biało-Czerwonych był możliwy dzięki dobrej postawie drużyny w trzech październikowych spotkaniach. Reprezentacja Polski najpierw wysoko 5:1 pokonała w towarzyskim meczu z Finlandię, a następnie zdobyła cztery punkty w dwóch spotkaniach Ligi Narodów – bezbramkowo remisując z Włochami oraz pewnie 3:0 pokonując Bośnię i Hercegowiną.

Kolejną okazję do poprawienia swojej pozycji w rankingu reprezentacja Polski będzie miała w listopadzie. Wówczas podopieczni Jerzego Brzęczka również rozegrają trzy mecze. 11 listopada zagrają towarzysko z Ukrainą, natomiast 15 i 18 listopada czekają ją mecze Ligi Narodów, odpowiednio z Włochami i Holandią.

Bez zmian w czołówce

Do żadnych zmian nie doszło w czołowej piątce rankingu. Nadal prowadzi w nim Belgia, która wyprzedza Francję i Brazylią. Tuż za podium plasują się zespoły Anglii i Portugalii.

Do niewielkich roszad doszło na kolejnych miejscach. Na szóste miejsce kosztem Urugwaju wskoczyła Hiszpania, natomiast na ósme miejsce awansowała Argentyna.

Pierwsza dwudziestka rankingu FIFA:

Komentarze