Efekt Leo Messiego. Rekordowe zainteresowanie meczami MLS

Zgodnie z przewidywaniami mediów, wraz z transferem Leo Messiego do Interu Miami zwiększyło się zainteresowanie rozgrywkami MLS. Statystyki telewizyjne pokazują, że zainteresowanie ligą jest największe w całej historii.

Leo Messi
Imago/Brenton Tse Na zdjęciu: Leo Messi
  • Odkąd Leo Messi przeniósł się do Interu Miami, jego drużyna jest niepokonana od 11 spotkań
  • Argentyńczyk zwiększył zainteresowanie rozgrywkami MLS wśród nowych użytkowników
  • Liczby jasno wskazują, że coraz więcej odbiorców decyduje się na wykupywanie dostępu do platformy Apple TV

Historyczne wyniki oglądalności MLS

Obecnie MLS przeżywa prawdziwy szał popularności. A wszystko to za sprawą Leo Messiego. Transfer Argentyńczyka nie tylko odmienił grę Interu Miami, lecz przyciągnął do rozgrywek całe rzesze fanów. Gwiazdor zdążył rozegrać już 11 spotkań, w których zanotował 11 goli i pięć asyst. 

Statystyki telewizyjne pokazują, że zainteresowanie MLS jest największe w całej historii tych rozgrywek. Szczegółowe dane na ten temat przekazał Lucarne Opposee. Z jego informacji wynika, że wraz z przybyciem Leo Messiego do Interu Miami na dostęp do Apple TV, czyli platformy streamingowej, która transmituje mecze MLS, zdecydowało się ponad 110 tysięcy nowych użytkowników. 

Podobnie wyglądają statystyki dotyczące usługi Season Pass. Wykupienie jej jest niezbędne do otrzymania dostępu do transmisji meczów MLS. Od kwietnia do czerwca zostało wykupionych 39 tysięcy dostępów. W samym lipcu natomiast na usługę zdecydowało się aż 288 tysięcy osób. Dane nie uwzględniają liczby subskrybentów poza USA.

Sprawdź: Messi przyciągnie kolejną gwiazdę do Interu Miami?

Komentarze