UEFA podjęła decyzję ws. meczu o Superpuchar Europy

Superpuchar Europy
Superpuchar Europy fot. PressFocus

Mecz o Superpuchar Europy, w których Chelsea zmierzy się z Villarreal, odbędzie się 11 sierpnia w Belfaście. Według doniesień BBC informacja w tej sprawie została przekazana w czwartek przez UEFA do Północnoirlandzkiej Federacji Piłki Nożnej.

  • BBC donosi, że UEFA podjęła decyzję ws. gospodarza meczu o Superpuchar Europy
  • Areną potyczki z udziałem Chelsea i Villarreal ma być Windsor Park
  • Stadion w Belfaście może pomieścić 18,5 tysiąca widzów

Mecz o Superpuchar Europy odbędzie się w Irlandii Północnej

Mecz o Superpuchar Europy to tradycyjne starcie, w którym rywalizują ze sobą triumfatorzy Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jeszcze jakiś czas temu pojawiały się głosy, że tego typu potyczka będzie miała miejsce w Stambule. Wygląda jednak na to, że ostatnie angielska-hiszpańska batalia będzie miała miejsce na Windsor Park.

Szczegóły dotyczące liczby widzów, mogących śledzić spotkanie z trybun, nie została jeszcze ustalona. W każdym razie jasne jest, że sternicy Północnoirlandzkiej Federacji Piłki Nożnej chcą, aby na obiekcie mogła pojawić się możliwe jak największa grupa widzów.

W minionym roku Superpuchar Europy wygrał Bayern Monachium, który w pokonanym polu pozostawił Sevillę. Ekipa z Allianz Arena wygrała w Budapeszcie 2:1. Zwycięstwo ekipie z Bundesligi zapewniły gole Leona Goretzki i Javiego Martinez. Autorem honorowej bramki dla Andaluzyjczyków był natomiast Lucas Ocampos.

W przyszłym roku mecz o Superpuchar Europy odbędzie się natomiast w Helsinkach. Tymczasem w 2023 roku areną zmagań w tego typu starciu będzie Kazań.

W tym roku Villarreal powalczy o Superpuchar Europy po raz pierwszy w historii. Z kolei Chelsea zagra w takim boju po raz piąty. Jak dotąd wygrała tylko raz, co miało miejsce 1998 roku. Porażki zaliczyła natomiast w 2012, 2013 i 2019 roku.

Zobacz więcej: Romelu Lukaku na celowniku Chelsea

Komentarze