Rush: wyniki Złotej Piłki to jakiś żart

Złota Piłka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Złota Piłka

Ian Rush podkreślił, że jego zdaniem tegoroczne wyniki plebiscytu Złotej Piłki są “żartem”. Legenda Liverpoolu, jak zresztą większość ludzi ze środowiska piłkarskiego, uważa, że na zdobycie głównego trofeum zasłużył Robert Lewandowski. Były walijski piłkarz jest także zdziwiony dopiero siódmą pozycją w rankingu Mohameda Salaha.

  • Ian Rush skomentował wyniki ogłoszone na gali Złotej Piłki
  • Walijczyk zawiedziony jest niską pozycją Salaha
  • Rush uważa, że nagroda należała się Robertowi Lewandowskiemu

Rush rozczarowany wynikami plebiscytu

– Gratuluję Leo Messiemu, który zdobył Złotą Piłkę siódmy raz w swojej karierze. Uważam jednak, że fakt, iż Mohamed Salah zajął dopiero siódme miejsce w plebiscycie jest jakiś ponurym żartem. Salah jest najlepszym piłkarzem w najlepszej lidze na świecie i nie może być tak ignorowany – podkreślił Rush.

– Rozumiem, że Messi i Lewandowski są przed nim, bo strzelili mnóstwo goli. Ale uważam, że Salah jest na podobnym poziomie i należy mu się miejsce na podium. Siódme miejsce dla niego to jawna niesprawiedliwość. W moim odczuciu Lewandowski i Salah to aktualnie najlepsi piłkarze na świecie – dodał Ian Rush.

Na zakończenie swojej wypowiedzi Walijczyk zaznaczył, że jego zdaniem w plebiscycie Złotej Piłki zbyt dużą uwagę kładzie się na nacisk, jakie sukcesy dany zawodnik osiągnie w kadrze narodowej.

– Nie mam nic przeciwko zawodnikom, którzy byli w rankingu przed Salahem. Uważam jednak, że Mo to czołowy gracz na świecie, który mimo braku sukcesów z kadrą, jest świetnym piłkarzem – zakończył Rush.

Czytaj także: Klopp: Lewandowski i Salah zostali skrzywdzeni

Komentarze