Polska chce zostać gospodarzem mistrzostw Europy

Ewa Pajor
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ewa Pajor

Polska jest jednym z kandydatów do zorganizowania mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku, poinformował portal LaczyNasPilka.pl. Jednocześnie nasz kraj stoi przed szansą zorganizowania kolejnej dużej piłkarskiej imprezy po Euro 2012 oraz Euro U-21 w 2017 roku.

  • Polska jest kolejnym kandydatem do zroganizowania mistrzostw Europy kobiet 2025 roku
  • Wcześniej chęć zorganizowania turnieju zgłosiły między innymi: Francja, Szwajcaria, czy Ukraina
  • Mistrzostwa Europy kobiet w 2025 roku będą 14. edycją turnieju, odbywającego się co cztery lata

Polska zorganizuje kolejną wielką piłkarską imprezę?

Polska tym razem kandyduje do zorganizowania europejskiego czempionatu w piłce nożnej kobiet. Kobieca piłka nożna zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. W związku z tym przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej zgłosili chęć zorganizowania mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku w Polsce.

Gdyby Polska została wybrana gospodarzem turnieju, to spotkania mogłyby być rozgrywane w dziewięciu lokalizacjach. Takich jak: Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź (stadion ŁKS), Tychy, Warszawa (stadion Legii) oraz Wrocław. Władze wymienionych miast wyraziły chęć wsparcia i zaangażowania się w przygotowania do złożenia odpowiednich dokumentów, które będą analizowane przez PZPN i UEFA.

Oprócz Polski o to, aby zostać gospodarzem mistrzostw Europy kobiet kandydują również: Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Decyzję w sprawie wyboru gospodarza poznamy w trakcie Zebrania Komitetu Wykonawczego UEFA w grudniu 2022 roku.

Tymczasem najbliższe mistrzostwa Europy kobiet odbędą się w 2022 roku w Anglii. Finał odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie. Obrońcą tytułu jest Holandia, która w finale turnieju w 2017 roku pokonała Danię 4:2.

Czytaj więcej: Kontrowersje wokół Złotej Piłki. Kto zgarnie nagrodę?

Komentarze