Patryk Klimala z golem przeciwko drużynie Beckhama

Patryk Klimala
Pressfocus Na zdjęciu: Patryk Klimala

Patryk Klimala zdobył drugiego gola z rzędu w MLS. Tym razem młody napastnik otworzył wynik w spotkaniu przeciwko drużynie Davida Beckchama. New York Red Bulls pewnie pokonał Inter Miami (4:0), tym samym przerywając serię meczów bez kompletu punktów.

  • Patryk Klimala po raz kolejny wpisał się na listę strzelców MLS
  • Polak wpakował piłkę do siatki Interu Miami

Patryk Klimala nabiera rozpędu w MLS

Zeszłej wiosny Patryk Klimala opuścił Celtic na rzecz przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych. Polak trafił do MLS, gdzie zasilił szeregi NY Red Bulls. Byki zapłaciły za młodego napastnika cztery miliony euro. Inwestycja w 23-latka powoli się spłaca, natomiast Klimala w błyskawicznym tempie wywalczył miejsce w wyjściowym składzie. Dodajmy tylko, że w Szkocji był dopiero trzecim wyborem trenera, przez co nie mógł liczyć na regularne występy.

W nocy z piątku na sobotę Inter Miami gościł właśnie NY Red Bulls. Klimala otworzył wynik spotkania po mocnym strzale z ostrego kąta. Wszystko działo się w 18. minucie. Wówczas piłka trafiła pod nogi zawodnika jeszcze przed polem karnym gospodarzy. Młodzieżowy reprezentant Polski ruszył do przodu i na pełnej szybkości i płaskim strzałem pokonał golkipera Interu.

Dotychczas Patryk Klimala wystąpił w 18 spotkaniach, notując w nich sześć trafień oraz pięć asyst. Wygląda na to, że 23-latek wchodzi właśnie na zupełnie inny poziom i zapewne kwestią czasu jest powołanie do seniorskiej kadry Polski

Przeczytaj również: Zastaw się, a postaw się. Słynne kluby mają problemy

Komentarze