Z boiska na oktagon. Maciej Korzym rozpoczyna nową przygodę

Maciej Korzym
Maciej Korzym Pressfocus

Maciej Korzym wciąż jest aktywnym piłkarzem, ale gra już jedynie rekreacyjnie w lidze okręgowej dla Barciczanki Barcice. Od jakiegoś czasu trenuje jednak kickboxing i już na początku października zadebiutuje w oktagonie podczas gali South Battle Fight Night.

Maciej Korzym grał na boiskach Ekstraklasy

Maciej Korzym najlepsze lata piłkarskiej kariery ma już za sobą. Przygodę z profesjonalnym futbolem rozpoczął w Legii Warszawa, do której trafił w 2004 r. z Sandecji. W ekipie Wojskowych nie odegrał jednak kluczowej roli. Wiele lat spędził na wypożyczeniach aż w końcu zasilił szeregi Korony Kielce przed startem sezonu 2010/11.

Na boiskach PKO Ekstraklasy rozegrał łącznie 241 spotkań, notując w nich 38 trafień oraz 17 asyst. Co ciekawe, nigdy nie przekroczył bariery 10 goli w jednej kampanii. Na koniec ligowych zmagań w 2013 r. uzbierał dziewięć trafień. Jak dotąd jest to najlepszy strzelecki wynik 33-latka podczas jednego sezonu.

Korzym jeszcze jako nastolatek uznawany był za wielki talent. W młodzieżowych drużynach radził sobie nieźle. Później coś się zacięło i w dalszych etapach gry w piłkę słynął jedynie z waleczności o każdy centymetr boiska. Interesującym faktem jest jeszcze historia z Kamilem Grosickim oraz Adamem Marciniakiem. Panowie odmówili udziału w letnim towarzyskim turnieju w Jordanii z ówczesną kadrą Polski U20 w 2007 r.. Takim zachowaniem zawodnicy utracili w oczach niektórych szkoleniowców, w tym Leo Beenhakkera, zamykając sobie furtkę do seniorskiej kadry. Oczywiście z upływem czasu przeważać zaczęły wyniki sportowe, dzięki czemu “Grosik” mógł reprezentować barwy narodowe.

Czas na debiut w nowej dyscyplinie

Maciej Korzym nie zawiesił butów na kołku. Napastnik reprezentuje aktualnie okręgowy klub, Barciczanka Barcice. W międzyczasie trenuje kickboxing w Nowym Sączu. Po dwóch latach spędzonych na macie uznał, że jest gotowy na nowe wyzwanie.

Korzym trenuje pod okiem gwiazdy naszej organizacji – Rafała Dudka. Maciej poważnie traktuje ten sport, a walka z jego udziałem będzie miała czysto sportowy wymiar, nie ma mowy o tzw. “freak-fighcie” – brzmią słowa oragnizatora gali, Tomasza Mordarskiego w rozmowie dla polskieradio24.pl.

Już 8 października Korzym zadebiutuje w sportach walki w ramach gali South Battle Fight Night. Na ten moment 33-latek nie poznał swojego rywala, lecz jest to tylko kwestią kilku dni. Jeśli wierzyć słowom organizatorów przeciwnikiem piłkarza również zostanie osoba, której kickboxing nie jest obcy.

Przeczytaj również: Derby County na dnie tabeli Championship

Komentarze