Kamil Jóźwiak piłkarzem Chalotte FC

Kamil Jóźwiak
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Klub Charlotte FC oficjalnie poinformował, że pozyskał z Derby County Kamila Jóźwiaka. Polak popisał kontrakt do 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Gracz oczekuje jeszcze na wszystkie formalności związane z możliwością podjęcia pracy w Stanach Zjednoczonych.

  • Jóźwiak oficjalnie podpisał kontrakt z Charlotte FC
  • Polak podpisał kontrakt do 2025 roku
  • Były już gracz Derby County dołączył do Karola Świderskiego

Kamil Jóźwiak podpisał trzyletni kontrakt

Kamil Jóźwiak dołącza do Karola Świderskiego, który do klubu z MLS trafił w styczniu tego roku.

23-letni skrzydłowy w Derby County wystąpił w 63 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Jóźwiak rozpoczynał wszystkie trzy mecze w podstawowym składzie reprezentacji Polski na zeszłorocznych mistrzostwach Europy. W niedawno zakończonych eliminacjach do mundialu w Katarze wystąpił w ośmiu z dziesięciu spotkań. Łącznie ma na swoim koncie 22 występy w drużynie narodowej. Trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Kamil Jóźwiak jest wychowankiem akademii Lecha Poznań. W Kolejorzu, skąd trafił do Derby County rozegrał 123 mecze, zdobył siedemnaście goli i zaliczył tyle samo asyst. Jeden sezon spędził również na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice.

– Jesteśmy szczęśliwi, że długotrwałe negocjacje dobiegły końca. To utalentowany i dobry technicznie gracz, który może grać po obu stronach boiska – powiedział dyrektor sportowy klubu MLS Zoran Krneta.

– Mimo młodego wieku ma na swoim koncie już ponad 200 występów w profesjonalnej piłce, a najlepsze lata jeszcze przed nim. Wraz z Karolem Świderskim, z którym znają się z gry dla reprezentacji Polski, mogą znacznie wzmocnić siłę naszego ataku. To miły i kulturalny chłopak – dodał Krneta.

Zobacz również: Złota Piłka – nowe zasady potwierdzone. Jakie zmiany w plebiscycie?

Komentarze