IMAGO / Jan Huebner Na zdjęciu: Michał Karbownik
  • Michał Karbownik zadebiutował w barwach Herthy Berlin
  • Polak zanotował asystę przy akcji bramkowej na 2:0
  • Drużyna z Berlina na własnym stadionie mierzy się z Greuther Fuerth

Brawo!

Dopiero w czwartym ligowym spotkaniu 2. Bundesligi Michał Karbownik otrzymał szansę debiutu w Herthcie Berlin. Dotychczas Polak mecze oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Teraz jednak wychowanek Legii Warszawa otrzymał szansę na grę od pierwsze minuty i już zdołał się odpłacić trenerowi za zaufanie.

W 31. minucie meczu Herthy Berlin z Greuther Fuerth Michał Karbownik odważnie wszedł w pole karne rywali, wygrał pojedynek z rywalem i dzięki odrobinie szczęścia piłka trafiła pod nogi Martena Winklera, który pewnie trafił do siatki rywali. Drużyna z Berlina prowadzi w trwającym wciąż meczu 5:0.