Kolejny Polak błyszczy za oceanem [WIDEO]

Dariusz Formella
Dariusz Formella Pressfocus

Coraz częściej dochodzą nas słuchy o Polakach za oceanem. Tym razem ze świetnej strony pokazał się Dariusz Formella. Polak strzelił właśnie kolejną bramkę w Stanach Zjednoczonych.

  • Dariusz Formella nie znalazł uznania w polskich klubach
  • W wieku 23-lat wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie aktualnie kontynuuje karierę piłkarską w Sacramento

Dariusz Formella odnalazł formę w USLC

Dariusz Formella nie miał łatwego życia w Polsce. Wychowanek Arki Gdynia znalazł uznanie w przedstawicielach Lecha Poznań. Kolejorz wykupił skrzydłowego w 2013 r., ale w Wielkopolsce miał spore problemy z przebiciem się do wyjściowego składu. Przez co, spędził kolejnych kilka sezonów na wypożyczeniu. I tak krążył od klubu do klubu, aż w końcu wylądował w Rakowie. Z Medalikami grał jedynie przez rok. Częstochowianie nie zamierzali przedłużać wygasającej umowy, więc na zasadzie wolnego transferu, dwa lata temu zasilił szeregi Sacramento FC.

Obecny klub Polaka bierze udział w rozgrywkach na zapleczu MLS. W nocy z soboty na niedzielę Formella strzelił szóstego gola w tym sezonie. Jego zespół wyszedł tym sposobem na prowadzenie, jednak ostatecznie uległ rywalom (1:2). Łącznie rozegrał dla Sacramento 50 spotkań, notując w nich 15 trafień oraz pięć asyst.

Co ciekawe, umowa Polaka jest ważna jeszcze przez nieco ponad miesiąc. Zmagania ligowe kończą się wraz z upływem listopada. Przy dobrej dyspozycji Formella będzie mógł liczyć na przedłużenie kontraktu, lecz niewykluczone jest, że będzie chciał wrócić do kraju lub tym razem podbić MLS, jeżeli pojawi się taka oferta.

Przeczytaj również: Francja bez ważnego pomocnika w finale Ligi Narodów

Komentarze