Francja bez ważnego pomocnika w finale Ligi Narodów

Piłkarze reprezentacji Francji
Piłkarze reprezentacji Francji Pressfocus

Francuska Federacja oficjalnie poinformowała, że Adrien Rabiot otrzymał pozytywny wynik na obecność koranowirusa w organizmie. Stąd też pomocnika Juventusu zabraknie w niedzielnym finale Ligi Narodów.

  • Adrien Rabiot nie weźmie udziału w finale Ligi Narodów
  • Piłkarz otrzymał pozytywny wynik na obecność koranowirusa w organizmie

Adrien Rabiot zarażony COVID

Zawodnik Juventusu, a także reprezentacji Francji – Adrien Rabiot uzyskał pozytywny wynik na obecność koranowirusa organizmie. W takiej sytuacji zawodnik musiał opuścić zgrupowanie kadry i udać się do Turynu. Wcześniej rozegrał jednak całkiem dobre zawody przeciwko Belgii (3:2).

– “Pomocnik Juventusu Adrien Rabiot nie będzie mógł uczestniczyć w niedzielnym finale Ligi Narodów przeciwko Hiszpanii, ponieważ otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID 19. W związku z tym zawodnik został poddany odosobnieniu i nie przyjedzie z resztą drużyny do Mediolanu. Jako że regulamin turnieju nie przewiduje dokooptowania za niego innego piłkarza, trener Didier Deschamps będzie miał do dyspozycji 21 graczy” – czytamy w oświadczeniu (FFF).

Didier Deschamps nie będzie mógł dowołać innego piłkarza w miejsce Rabiota. Przyznajmy jednak, że w zespole mistrzów świata z 2018 r. jest wiele jakości w środku pola.

Francuzi zagrają w drugiej edycji finału Ligi Narodów z Hiszpanią. Start pojedynku został zaplanowany na niedzielę o godzinie 20:45. Transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi TVP 2 oraz Polsat Sport.

Hiszpania
Francja
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 10. października 2021 20:44.

Przeczytaj również: Paul Pogba podgrzał atmosferę

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze