CONMEBOL odebrał Kolumbii mecze Copa America

Fani reprezentacji Kolumbii
Fani reprezentacji Kolumbii Pressfocus

Copa America rozpocznie się już 13 czerwca. Turniej miał odbyć się w Argentynie oraz Kolumbii. Drugi z wymienionych krajów został jednak pozbawiony statusu współgospodarza z powodu licznych demonstracji w kraju.

Poszukiwania nowej lokacji Copa America

Europa z niecierpliwością czeka na zbliżające się Euro 2020. Mieszkańcy Ameryki Południowej emocjonują się zaś Copa America. Drużyny miała ugościć Argentyna oraz Kolumbia. Taki scenariusz nie będzie jednak miał miejsca.

W Kolumbii trwają obecnie bowiem liczne protesty społeczeństwa przeciwko rządowi. Wywołane są one próbą wprowadzenia kontrowersyjnego planu podatkowego. Pomysł ten spełzł na niczym, ale niesmak pozostał, a mieszkańcy dalej okazują tłumnie swoje niezadowolenie.

Kolumbii bardzo zależało na współorganizacji turnieju i miała różne pomysły. Sugerowała miedzy innymi przeniesienie mistrzostw na listopad. Taki scenariusz wykluczył jednak CONMEBOL. Federacja ta wystosowała następujące stanowisko. – Gwarantujemy realizację Copa America w 2021 roku i w najbliższych dniach poinformujemy o relokacji gier, które miały się odbyć w Kolumbii – czytamy w komunikacie.

Do inauguracyjnego meczu w Copa America pozostało nieco ponad trzy tygodnie. To bardzo mało czasu na sprawną organizację. Dlatego argentyńska federacja zaproponowała przeniesienie wszystkich spotkań na terytorium ich kraju. Być może idea ta zyska poparcie w CONMEBOL. Pozostało nam czekanie na dalsze decyzje.

Trofeum sprzed dwóch lat broni Brazylia. Wówczas Canarinhos w finale na Maracanie pokonali 3:1 reprezentację Peru. Tym razem Brazylijczycy również będą jednym z faworytów do triumfu w Copa America. Ich kadrę możecie znaleźć tutaj, sprawdź ten tekst.

Komentarze