Brazylijski gigant spadł z ligi pierwszy raz w 111-letniej historii. W mieście zamieszki [WIDEO]

Santos FC zaliczył fatalny sezon i spadł z brazylijskiej ekstraklasy pierwszy raz w 111-letniej historii. Kibice klubu rozpętali w mieście prawdziwą burzę.

Santos FC
Obserwuj nas w
fot. Imago/Action Plus Na zdjęciu: Santos FC
  • Santos FC po porażce z Fortalezą 1-2 opuścił stawkę brazylijskiej ekstraklasy
  • To pierwszy spadek tego klubu w 111-letniej historii
  • W Santosie swego czasu grały takie gwiazdy, jak Pele czy Neymar

Zasłużony klub spadł z ligi

Santos FC to jeden z najbardziej kultowych klubów w Brazylii, który zasłynął wychowaniem takich gwiazd światowej piłki, jak Pele, Neymar czy Robinho. Ośmiokrotny mistrz kraju w ostatnich latach nie radził sobie najlepiej, tracąc kontakt z ligową czołówką. Obecny sezon zakończył się jednak koszmarem, który nie śnił się żadnemu kibicowi.

Na przestrzeni całych rozgrywek Santos spisywał się fatalnie. Ostatnie kolejki były natomiast dramatyczne. Drużyna zaliczyła serię pięciu meczów bez wygranej, trzykrotnie przy tym przegrywając. Czwartkowa porażka z Fortalezą (1-2) w spotkaniu kończącym sezon przypieczętowała pierwszy w 111-letniej historii spadek klubu z brazylijskiej ekstraklasy.

Bramka na wagę trzech punktów dla rywali Santosu padła w doliczonym czasie gry. W międzyczasie najwięksi przeciwnicy w walce o utrzymanie zatriumfowały, co odebrało jakiekolwiek nadzieje na pozostanie w elicie.

Na spadek ukochanej drużyny zareagowali kibice, którzy wpadli w szał i doprowadzili do zamieszek w mieście. W internecie krążą nagrania, na których widać podpalone samochody czy budynki.

Zobacz również: Guardiola dostrzega problem Manchesteru City. “Muszę to naprawić”

Komentarze