Andrea Pirlo odchodzi z tureckiego klubu. Zastąpi go inny mistrz świata?

VavaCars Fatih Karagumruk SK poinformował w środowe popołudnie o rozstaniu z Andreą Pirlo. Wpływ na zwolnienie włoskiego szkoleniowca miała ostatnia wysoka porażka w lidze z Trabzonsporem (1:4). Tureckie media już plotkują, że zastąpi go rodak i również mistrz świata z 2006 roku - Filippo Inzaghi.

Andrea Pirlo
PressFocus Na zdjęciu: Andrea Pirlo
  • Andrea Pirlo został zwolniony z Karagamruk
  • Klub podjął decyzję po ostatniej wysokiej porażce
  • Włocha może zastąpić inny mistrz świata z 2006 roku – Filippo Inzaghi

Oficjalnie: Andrea Pirlo zwolniony z Karagumruk

VavaCars Fatih Karagumruk SK poinformował w środowe popołudnie o zakończeniu współpracy z Andreą Pirlo. Zadecydowała o tym ostatnia wysoka porażka ligowa z Trabzonsporem (1:4). Dość zaskakująca decyzja tureckiego klubu, bowiem do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki.

Andrea Pirlo zasiadł za sterami Karagumruk latem ubiegłego roku. W tym czasie poprowadził turecki w 34 spotkaniach. Odnieśli w tym czasie 11 zwycięstw, zanotowali tyle samo remisów oraz 12-krotnie musieli uznać wyższość rywali. Obecnie drużyna zajmuje dziewiątą lokatę w ligowej tabeli.

Tureckie media już plotkują o następcy Andrei Pirlo. Głównym kandydatem na stanowisko nowego trenera jest Filippo Inzaghi. Były włoski napastnik obecnie prowadzi Regginę i walczy w play-offach o awans do Serie A.

Sprawdź także: Rabiot na celowniku potentata

Komentarze