Wisła potwierdza. Koronawirus w klubie!

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie oficjalnie potwierdziła uzyskanie pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa w organizmie o członków pionu administracyjnego i sportowego. O podejrzeniu zakażenia koronawirusem w krakowskim klubie informowaliśmy już w czwartek.

Czytaj dalej…

Dzisiaj o godzinie 20:30 Wisłę czeka kolejne ligowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy informacja o pozytywnych przypadkach zakażenia koronawirusem w krakowskim klubie, będzie miała wpływ na jego rozegranie. Klub z Krakowa na razie poinformował czy wśród zakażonych są zawodnicy pierwszego zespołu.

Komunikat Wisły Kraków SA

“W związku z kontaktem z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 drużyna, sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca Wisły Kraków poddani zostali w czwartek 24 września badaniom. Przeprowadzone testy potwierdziły przypadki z wynikiem pozytywnym, a klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Działając w oparciu o obowiązujące przepisy, przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę. W ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny.

O dalszych krokach będziemy informować w osobnych komunikatach.”

Komentarze