Warta Poznań z najmłodszym trenerem w PKO Ekstraklasie

Dawid Szulczek
Pressfocus Na zdjęciu: Dawid Szulczek

Piotr Tworek wywalczył z Wartą Poznań awans do PKO Ekstraklasy, ale zdążył poprowadzić zespół tylko przez jeden pełny sezon. Przygoda w elicie z początku wyglądała całkiem przyzwoicie. Poprzedniej wiosny klub miał nawet szanse na walkę o europejskie puchary. Teraz Warciarze spisują się poniżej oczekiwań, więc zarząd podjął zdecydowane kroki. Nowym trenerem zespołu został Dawid Szulczek, który jest najmłodszym szkoleniowcem w całej stawce.

Czytaj dalej…

  • Warta Poznań oficjalnie poinformowała, że nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny został Dawid Szulczek
  • 31-latek podpisał umowę do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia
  • Warciarze znaleźli się w dołku i od dłuższego czasu nie mogą opuścić strefy spadkowej

Dawid Szulczek trenerem Warty Poznań

Zanim Dawid Szulczek objął stery w Warcie Poznań, prowadził Wigry Suwałki w eWinner II. lidze. Jest ambitnym trenerem, który nie boi się zmian. W ubiegłorocznej kampanii prowadzony przez niego zespół z Podlasia dotarł do baraży o wejście do Fortuna 1. Ligi. Wówczas nie awansował dalej, ale i tak rozegrał jeden z lepszych sezonów na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Na uwagę zasługuje jeszcze wiek szkoleniowca. Szulczek składając podpis na kontrakcie, stał się najmłodszym trenerem w całej stawce. Trenerską karierę rozpoczął już w wieku 23-lat. Wtedy pełnił rolę drugiego menadżera w Górniku Wesoła. Co ciekawe, 31-latkowi nie jest obca praca w polskiej elicie. Wszystko dzięki byciu asystentem Artura Skowronka, z którym dzielił pomysły w Stali Mielec czy Wiśle Kraków.

Piotr Tworek otrzymał wypowiedzenie zaraz po zwycięstwie nad Piastem Gliwice (1:0). Zarządu nie przekonała skromna wygrana, ponieważ plan na konkretne działania został nakreślony już wcześniej. Tym sposobem pożegnał się z zespołem po 84 oficjalnych spotkaniach.

Dawid Szulczek będzie musiał wspiąć się na wyżyny, aby utrzymać Warciarzy w lidze. Aktualnie drużyna uzbierała 11 oczek, remisując aż w siedmiu pojedynkach. Dwa dni temu zanotowała z kolei dopiero drugi triumf w tym sezonie, więc nadszedł czas walki o lepsze rezultaty jeszcze przed końcem roku.

To dla mnie ekscytujące wyzwanie, że będę mógł pracować w Ekstraklasie. Podejmuję je z dużą energią. Wiadomo, że celem Warty Poznań jest utrzymanie się w Ekstraklasie – stwierdził na prezentacji Szulczek.

Przeczytaj również: Sousa sprecyzował rolę Casha w reprezentacji Polski

Komentarze