Lech kontynuuje zwycięską passę w derbach Poznania [WIDEO]

Zwycięska passa Lecha, jeśli chodzi o derby Poznania trwa. Kolejorz w niedzielę gładko wygrał z Wartą 2:0. Był to dla niego już dziewiąty kolejny triumf w rywalizacji z rywalem zza miedzy.

Lech Poznań
Pressfocus fot. Paweł Jaskółka Na zdjęciu: Lech Poznań
  • W 29. minucie wynik derbów Poznania otworzył Filip Marchwiński
  • Warta grała dość zachowawczo i rzadko gościła pod bramką Lecha
  • Spotkanie golem na 2:0 w 81. minucie zamknął Filip Dagerstal

Lech znów górą w derbach Poznania

Mimo zapowiedzi trenera Szulczka Warta Poznań na derbowy mecz z Lechem wybiegła nastawiona przede wszystkim na pracę w defensywie. Inicjatywa była zdecydowanie po stronie Kolejorza, co podopieczni Johna van den Broma przekuli szybko w bramkę. W 28. minucie Alfonso Sousa posłał dokładną piłkę w pole karne, a podanie bramką zakończył Filip Marchwiński.

Swoje okazje strzeleckie w drugiej odsłonie widowiska miała również Warta. Podopiecznym Dawida Szulczka brakowało jednak opanowania i skuteczności. W 81. minucie niefrasobliwość defensorów rywali wykorzystał Filip Dagerstal, który uderzeniem głową pokonał Jędrzeja Grobelnego. Jasne stało się wówczas, że Lech nie wypuści już zwycięstwa z rąk.

Warta Poznań – Lech Poznań 0:2 (0:1)

0-1 Marchwiński 28′

0-2 Dagerstal 81′