Warta – Lechia. Akcja bramkowa Szmyta ozdobą spotkania [WIDEO]

Warta Poznań pokonała Lechię Gdańsk 2:0 w meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisali się Kajetan Szmyt oraz Stefan Savić.

Kajetan Szmyt
PressFocus Na zdjęciu: Kajetan Szmyt
  • Warta poradziła sobie z Lechią w spotkaniu 25. kolejki Ekstraklasy (2:0)
  • Ozdobą tego pojedynku było trafienie Kajetana Szmyta
  • Sytuacja Budowlanych w tabeli jest coraz trudniejsza

Cenne zwycięstwo Warty, Lechia drży o utrzymanie

Pierwsze minuty spotkania Warty Poznań z Lechią Gdańsk w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy były wyrównane. Swoje szanse mieli zarówno gospodarze, jak i goście. W 11. minucie Łukasz Zwoliński mógł dać prowadzenie podopiecznym Marcina Kaczmarka, jednak 30-letni napastnik trafił w słupek.

Ta sytuacja bardzo szybko się zemściła, bowiem piętnaście minut później to zespół Dawida Szulczka zdobył bramkę. Świetnym rajdem popisał się Kajetan Szmyt, którego gol był ozdobą dzisiejszego meczu. To debiutanckie trafienie 20-latka na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Lechia Gdańsk nie potrafiła przedrzeć się przez defensywę Warty Poznań, a Zieloni w drugiej połowie podwyższyli prowadzenie. W 81. minucie wynik rywalizacji na 2:0 dla gospodarzy ustalił Stefan Savić. Były pomocnik Wisły Kraków ładnie uderzył z kilkunastu metrów i pozbawił gości wszelkich złudzeń.

Podopieczni Marcina Kaczmarka tym samym pozostaną w strefie spadkowej, a drużyna prowadzona przez Dawida Szulczka niespodziewanie włącza się do walki o europejskie puchary.