Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy

Waldemar Fornalik
PressFocus Na zdjęciu: Waldemar Fornalik

Zagłębie Lubin zatrudniło Waldemara Fornalika na stanowisku trenera. 59-letni szkoleniowiec związał się z nowym klubem kontraktem ważnym do zakończenia sezonu 2023/2024.

  • Zagłębie Lubin przedstawiło nazwisko nowego trenera
  • Zgodnie przewidywaniami został nim Waldemar Fornalik
  • 59-latek wraca zatem do Ekstraklasy po kilku tygodniach

Waldemar Fornalik pomoże Zagłębiu Lubin wyjść z kryzysu?

Zagłębie Lubin za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o tym, że nowym szkoleniowcem drużyny popularnych “Miedziowych” został Waldemar Fornalik. Doświadczony trener podpisał z nowym pracodawcą umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. 59-letni menedżer ostatnio pracował w Piaście Gliwice.

Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani – powiedział tuż po parafowaniu kontraktu Waldemar Fornalik.

Ostatnio zespołem Zagłębia Lubin tymczasowo opiekował się Paweł Karmelita, a wcześniej szkoleniowcem “Miedziowych” był Piotr Stokowiec. Waldemar Fornalik przez pięć sezonów z powodzeniem prowadził Piasta Gliwice, z którym rozstał się kilka tygodni temu.

Proces wyboru trenera był przez nas dokładnie zaplanowany i zrealizowany. Rozmawialiśmy z kilkoma kandydatami, chcąc poznać ich koncepcje na zespół, na jego rozwój, styl gry czy kwestie wprowadzania młodzieży. Wszyscy byliśmy zgodni co do jednego. Zagłębie stać na zdecydowanie więcej. Jestem bardzo zbudowany poziomem wszystkich spotkań. Naszym numerem jeden na liście od początku był trener Waldemar Fornalik. Doskonale znamy jego atuty. Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet – powiedział prezes zarządu Zagłębia Lubin, Michał Kielan.

Zawodnicy “Miedziowych” podczas aktualnej kampanii uzbierali zaledwie 17 punktów, przez co zajmują odległe piętnaste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Zagłębie Lubin znajduje się tuż nad strefą spadkową i ma zaledwie oczko przewagi nad Piastem Gliwice.

Warto dodać, że 59-letni Waldemar Fornalik w latach 2012-2013 był selekcjonerem reprezentacji Polski, a w przeszłości pracował także w takich ekipach jak Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Polonia Warszawa czy Widzew Łódź. W sezonie 2018/2019 wraz z Piastem Gliwice sięgnął po mistrzostwo Ekstraklasy.

Komentarze