Trener z Rumunii przymierzany do pracy w Jagiellonii

Marius Sumudica
Marius Sumudica fot. PressFocus

Według doniesień rumuńskiego dziennikarza Emanuel Rosu nowym trenerem Jagiellonii Białystok może zostać Marius Sumudica. Rumuński trener aktualnie powstaje bez pracy. Na początku miesiąca 5-latek rozstał się z tureckim Rizesporem.

Rodak Petrescu może zakotwiczyć w Polsce

Jagiellonia Białystok jest w trakcie poszukiwania nowego trenera. W środę światło dzienne ujrzała oficjalna informacje, że klub podjął decyzję o rozstaniu z Bogdanem Zającem. Wpływ na to miały niezadowalające wyniki Żółto-czerwonych. Pod batutą byłego asystenta selekcjonera reprezentacji Polski piłkarze Jagi ponieśli 11 porażek.

Wierząc najnowszym doniesieniom przedstawicieli mediów największe szanse na zastąpienie Zająca w szeregach Jagiellonii Białystok ma Marius Sumudica. Rumuński trener podobno już prowadzi rozmowy z działaczami Żółto-czerwonych.

Trener spoza polskiej trenerskiej karuzeli

Urodzony w Bukareszcie trener słynie z tego, że ustawia swoje zespoły w ustawieniu 5-3-2, przywiązując dużą wagę do wahadłowych. Sumudica w sezonie 2015/2016 wygrał z Astrą Giurgiu mistrzostwo Rumunii. Tymczasem w ostatnim klubie, w którym pracował, zaliczył siedem meczów, w których nie wygrał ani jednego spotkania, notując trzy remisy i cztery porażki.

Sumudica to nie jedyny trener, który jest przymierzany do pracy w Jagiellonii Białystok. Inny kandydatem jest też Ferdinand Feldhofer, który jeszcze niedawno prowadził austriacki Wolfsfberger. Aktualnie pozostaje bez zatrudnienia. Urodzony w Wiedniu szkoleniowiec ma też SV Lafnitz w swoim piłkarskim CV.

Komentarze