“Socios Górnik” z kolejnym krokiem w przód

Kibice Górnika Zabrze
Obserwuj nas w
fot. ASInfo Na zdjęciu: Kibice Górnika Zabrze

Rozwój Stowarzyszenia “Socios Górnik” nabiera tempa. Lada moment zostanie podpisana umowa z Górnikiem Zabrze na temat współpracy. Dzięki takiemu obrotowi wydarzeń promocja różnych eventów będzie z pewnością na znacznie większą skalę, niż to miało miejsce do tej pory.

Czytaj dalej…

– Jako zarząd Górnika Zabrze jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu powstania takiej inicjatywy kibicowskiej. Mam nadzieję, że będzie to dodatkowy czynnik sprzyjający integracji kibiców wokół Górnika, jak również przyniesie realną, finansową korzyść dla klubu – zaznacza Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika Zabrze.

Negocjacje pomiędzy Stowarzyszeniem “Scoios Górnik” a klubem z Zabrza trwały praktycznie od początku istnienia organizacji mającej na celu wsparcie finansowe przedstawicieli 14-krotnych mistrzów Polski.

Model hiszpański w Polsce – Kasprzik został socio >>

– W umowie jasno określone są wzajemne świadczenia. Myślę, że ich realizacja przysłuży się do rozwoju klubu, a także do promocji inicjatywy “Socios Górnik”. Najważniejsze jest to, że na wspólnych działaniach bezwzględnie najbardziej skorzysta Górnik Zabrze i jego kibice – stwierdził rzecznik prasowy Stowarzyszenia “Socios Górnik”, Grzegorz Pacuła.

Kością niezgody była kwestia wykorzystania herbu zabrzańskiego Górnika.

– Udało się dojść do wspólnego stanowiska w tej sprawie. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że klub nie miał wcześniej do czynienia z podobnym podmiotem jak “Socios Górnik”. Jednak po kilku spotkaniach udało się zdobyć zaufanie i wypracować odpowiednią formułę, satysfakcjonującą obie strony – stwierdził Pacuła.

Według komunikatu, który do nas trafił, umowa pomiędzy klubem a Stowarzyszeniem “Socios Górnik” zostanie podpisana w najbliższy czwartek.

Łukasz Pawlik

Komentarze